Zápas s Polnou B

22.6.2013 v Telči

Telč    -     Polná  B        1   :   0   /  0  : 0 /

Sestava: Žákovský, Brom, Všohájek D., Kratochvíl, Kudláček, Smejkal D., Všohájek J., Fortelný, Nerad, Dolejský, Vohryzka

- střídání - 55´Vohryzka - Švec M. ,  60´Brom - Matějka, 85´Fortelný - Smejkal L.

- branka - 78´ V.Dolejský

- rozhodčí - Kopřiva, Fabeš, Prokop

- diváci - 100  , ŽK   1 : 2

- poslední Polna-3zápas sezóny s kapitánem Jirkou Kratochvílem měl náboj /sice oba týmy již měli posezení se sezónou za sebou/, proto - že po 5. místě z loňské sezóny šlo domácím o konečné 3. místo a souboj s postupující Polnou B. Po tréninkové jednotce v pátek s Gabrielem da Silvou /jo krásný holky na Telečsku určitě jsou/ jsme chtěli uspět. V 1.poločase se hrálo  bez vážnějších šancí /domácí i hosté měli po jedné šanci/ v poklidném tempu. 2. poločas začali týmy vystrkovat růžky a hostující šanci vykopl z brány Míša Brom -Šíša a tutovku Neryho polapil gólman hostů. Rozhodnutí musel vzít na svoje kopačky Vojta Dolejský, který svoji individuální akci zakončil výbornou přízemní střelou a rozhodl vyrovnaný duel a vystřelil  domácímu mladému týmu bronz. Domnívám se, že je to velký úspěch mladého týmu. Pochvala patří také zkušenému soupeři a naší defenzívě s gólmanem Petrem Žákovským, která inkasovala nejméně branek v celé soutěži.

Polna-b-2_2

Polna-4Polna-b_2


Deník Vysočina napsal

Proti Polné jsme uhájili nulu, což je pro nás velmi dobré vysvědčení, těší trenéra Nerada.

Ve fotbalové I. B třídě skupině B se oba týmy z Jihlavska předvedly ve skvělém světle. Rezerva polenského Slavoje si počínala jako nováček parádně, vybojovala postup, ovšem v posledním dohrávaném 16. kole narazila. V derby na půdě Telče, které se sezona taktéž vydařila, podlehli hosté těsně 0:1.

Ačkoliv už takřka o nic nešlo, tak zápas třetího s druhým byl v prvním dějství trošičku svázaný. Prim hrály obě defenzivy a do šancí se dostávali hráči jen zřídka. „První půlka byla z obou stran taková nevýrazná, tam se toho moc neudálo,“ říká trenér Telče Jiří Nerad. „Víceméně ano, moc šancí k vidění nebylo,“ přidává se kouč hostující rezervy Jan Rychlý.

Ovšem ve druhé pětačtyřicetiminutovce se už bylo na co dívat. Obrany se trochu otevřely a střelci vycítili šanci. Jenže buď scházela přesná koncovka, nebo se vyznamenali gólmani Žákovský a na druhé straně Pártl. „Dá se říci, že to byl vyrovnaný zápas, nikdo nechtěl udělat chybu a já v půlce zdůrazňoval, že může rozhodnout jediný gól, a zaplať pánbůh, že jsme ho dali my,“ těší telčského stratéga Jiřího Nerada, kterému vykouzlil úsměv na tváři v 78. minutě Dolejský. „Proháčkoval se obranou a zamířil přesně k tyči,“ popisuje trenér domácích.

Podle Rychlého půjde Telč nahoru

Polenský Slavoj se už na odpověď nezmohl. „Pro nás ta branka byla dobrý impuls. V závěru jsme uhájili nulu, což je pro nás velmi dobré vysvědčení, když hrajete proti tak silnému a zkušenému soupeři. Tím jsme i potvrdili pozici nejlepší obrany v celé soutěži, což mě hodně těší,“ libuje si Nerad. „Vítězství je to pro nás hodně cenné,“ dodává.

Jeho protějšek kouč Rychlý toho nemohl moc svému týmu vytknout. „Chlapi bojovali, s tím jsem spokojený, jen jsme nedokázali proměnit nějakou tu šanci. Už druhý zápas v řadě jsme nedali gól, tady vidím slabinu. Jinak podle mě to bylo remízové utkání,“ komentuje trenér. „Telč ale potvrdila, že má mladý, běhavý a dravý tým, který podle mého bude během roku dvou adept na átřídu. Ti kluci se vyhrají a budou dobří,“ chválí Rychlý mladičký tým Telče. „My jsme samozřejmě chtěli vyhrát, ale bohužel to nevyšlo. Nicméně jsme opět zpracovávali nové dorostence, což vidím jako pozitivum,“ uzavírá trenér „béčka“ Slavoje. 

Další články

24.06.2013 08:21 SK Telč - Slavoj TKZ Polná B 1:0 (0:0)